Cit pro sebe

Zážitková vycházka za jedlým býlím a květy na talíři

Zážitková vycházka za jedlým býlím a květy na talíři

Otevře se vám nový pohled na rostliny a na přírodu. Otevře se vám nový prostor pro váš život.Cestou si ukážeme nejrůznější rostliny vhodné k jídlu, k pití i k pečení. Ochutnáme je na místě jak čerstvé, tak i z doma připraveného jídla. Ochutnáme saláty, pomazánku i slaný koláč – quiche. „Divošky“ můžeme použít také ve formě čerstvých bylinných čajů nebo si je nakrájet do salátů, polévek nebo pomazánek, vhodné jsou například: divoká pažitka,různé druhy česneků, řeřicha, kopřivy, lístky pampelišky spolu s květy, květy hluchavky, fialky, šťavel a další. Divoké rostliny jsou skvělé na SMOOTHIE. Vždy čerstvé a živé! Součástí přednášky je „piknik v trávě “, ochutnávka hotových jídel z plevelů.

Nabízím svou pomoc při sběru, neboť rostlinky není vždy snadné rozpoznat v jejich fázích růstu. Někdy je známe jako velké a nepoznáme je malé, nebo naopak :-).

Jsou to ty nejobyčejnější rostliny, které najdete prakticky všude.

Rostou na venkově i ve městech. Derou se na svět ze škvír chodníků i popraskaných zdí domů. Rostou podél cest, v parcích, na loukách, v lesích, podél polí….. Mají v sobě zázračnou sílu života a tu nám ochotně předávají, zejména teď zjara, kdy je naše tělo unavené a mnohdy vyšťavené z dlouhého chladu a tmy.

Jsou plné vitamínů, minerálů, enzymů a právě z jara jsou křehké a plné síly, energie a života. Budete překvapeni delikátní chutí bršlice, popence, ptačince, kopřiv, šťovíku, květy šťavele, hluchavek, fialek a dalších… Z mé mnohaleté zkušenosti vím, že chutnají mužům i dětem.

Příroda nám v každém okamžiku nabízí svou rozmanitou krásu. 

Co si vzít s sebou? Misku a lžíci na ochutnávku. Pokud si něco chcete sebrat, potom je vhodná papírovou taška, nožík či nůšky.

Sejdeme se za každého počasí.

Přihláška předem nutná!

Kdy:

čtvrtek 12.4. 17.30 - 20.00h

Kde:

Potkáme se na stanici metra Veleslavín

Cena:

550 Kč
(včetně jídla)

Přihláška:

Zážitková vycházka za jedlým býlím a květy na talíři