Cit pro sebe

Zážitková vycházka za Jedlým bílým a květy na talíři

Zážitková vycházka za Jedlým bílým a květy na talíři

A proč zařadit do své kuchyně divoké plevele? Jsou plné jarní síly a mají obrovský tah na život a tu nám ochotně předávají v jídle, pití i ve vázách na stole. Na druhém dílu kurzu se potkáme v květnu. Platí: živé jídlo = živí lidé. Učíme se vnímat přírodu a sebe.

Česnek podivný je tak „živý“, že jej najdete i na Olšanských hřbitovech. I tady vlévají stále nový život :-). 

Ráda Vám pomohu rozpoznat jedlé plevele a květy v jejich fázích růstu. Někdy je známe jako velké a nepoznáme je malé, nebo naopak. Nabízím svou pomoc při sběru, neboť rostlinky není vždy snadné rozpoznat v jejich fázích růstu. Cestou si ukážeme nejrůznější rostliny vhodné k jídlu, k pití i k pečení. Ochutnáme je na místě jak čerstvé, tak i z doma připraveného jídla. „Divošky“ můžeme použít také ve formě čerstvých bylinných čajů nebo si je nakrájet do salátů, polévek nebo pomazánek. Vhodné jsou například: divoká pažitka, různé druhy česneků, řeřicha, kopřivy, lístky pampelišky spolu s květy, květy hluchavky, fialky, máku, šťavele, česnáčku a další. Divoké rostliny jsou skvělé na SMOOTHIE. Vždy čerstvé a živé! Chuťově obohatí vegetariánskou i tradiční kuchyni. 

Součástí přednášky je „piknik v trávě “, ochutnávka hotových jídel z plevelů z doma připraveného jídla. Ochutnáme saláty, pomazánku,slaný koláč.  Vemte si s sebou misku a lžičku. Z mnohaleté zkušenosti už vím dobře,  že chutnají mužům i dětem.

Kdy:

pátek 12. 4. 2024, 17–20 h

Kde:

Divoká Šárka

Cena:

930 Kč

Přihláška:

Zážitková vycházka za Jedlým bílým a květy na talíři