Cit pro sebe

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu 

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu 

Bylinné kouzlo slunovratu a rodinný výlet plný vůní a prožitků. Slunce se chystá dosáhnout svého nejvyššího bodu a příroda se halí do voňavé krásy. Je to ten pravý čas na poznání tajemství bylin. Spojte příjemnou procházku v přírodě s poznáváním, sběrem bylin a užijte si společný čas s rodinou v Ekocentru, na louce, v lese i koupáním ve Vltavě.
Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu do Loutí, Ekocentra na Rabyni. Výlet pro celou rodinu. Vydáváme se krok za krokem na cestu zdraví a vlastní soběstačností. 

Louky plné řebříčku, šalvěje, jahodníku, pelyňku, řepíku, třezalky, jitrocele, kopřiv, mateřídoušky, zvou k výpravě za sběrem bylin. V době kolem letního slunovratu je obsah léčivých látek v bylinách nejvyšší. 

Co vás na kurzu čeká: 

Seznámíte se s rostlinami v jejich přirozeném prostředí. 
Povíme si o účincích bylin a jak byliny uchovat, jak je konzervovat.
Jak a k čemu vyžít rostliny od květů až po kořeny, jak si připravit tinkturu např. z kopřivových kořenů (zejména vhodná pro pány) nebo masážní olej pro sebe, pro rodinu.
Nabízí se zde možnost si byliny nasbírat v čistém prostředí a doma si je kvalitně zpracovat. 

Povíme si, jak rostliny působí na naše tělo, psychiku, tak i v té nejjemnější rovině t.j. spirituální.  
Které rostliny jsou vhodnější na vykuřování, které na koupel těla, inhalace a které na talíř. Přínos bylin je rozsáhlý, není bez nich života. 
Zároveň poznáte řadu jedlých rostlin, jedlé zeleniny, označované jako plevele, které mají bohaté využití v naší kuchyni. 

Jak vypadají tyto rostliny v zahradě, která se běžně obsluhuje a jak si je můžete jednoduše pěstovat. Uvidíme jak vypadají ve volné přírodě a poznáte rozdíly. Zázraky, super potraviny, jménem kopřiva a bršlice v naší výživě a co přinášejí našemu zdraví. Není nad vlastní poznání a ochutnávku toho, co každému vyhovuje. Každý potřebujeme trochu něco jiného ke svému životu.

Žijme společně s magií bylin. 

V Ekocentru na Rabyni si můžete dát chutný vege oběd. Objednávku oběda je zapotřebí potvrdit do 19. 6., aby bylo pro vás navařeno. Cena oběda s polévkou je 230 Kč. Ke koupi je káva a snad bude i místní specialita – konopné pivo.

Program kurzu je do 14h, ale zůstaňte do večera. Udělejte si prohlídku ekocentra, seznamte s místními prasátky, slepicemi, s kohoutem hospodářem a dalšími. Ke krásnému koupání půjdete cestou přes les. Terén vhodný pro kola i kočárek přes louky i lesy.

S sebou: papírové sáčky na byliny, nůžky či nožík – nezbytné! 
Pití, svačinu dle potřeby

Doprava autem nebo busem č. 390 v 9:05 ze Smíchovského nádraží

Kdy:

sobota: 22. 6. 2024, 10:30–14:00 h

Kde:

Ekocentrum Loutí, Rabyně

Cena:

900 Kč

Přihláška:

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu