Cit pro sebe

Zážitková vycházka s ochutnávkou

Zážitková vycházka s ochutnávkou

Zážitková vycházka s ochutnávkou za jedlým býlím do

Divoké Šárky s Věrou Vačkářovou 

23.4. 10 – 13h 

Jedlé plevele a květy na našem talíři. Otevře se vám nový pohled na rostliny a na přírodu. Otevře se vám nový prostor pro váš život.

Součástí přednášky je „piknik v trávě“, ochutnávka hotových jídel z plevelů. 

Sraz: na zastávce tramvaje č.5 a 26. Divoká Šárka v 10h

Jsou to ty nejobyčejnější rostliny, které najdete prakticky všude. Rostou na venkově i ve městech. Mají v sobě zázračnou sílu života a tu nám ochotně předávají, zejména teď zjara, kdy je naše tělo unavené a mnohdy vyšťavené z dlouhého chladu a tmy. Jsou plné vitamínů, minerálů, enzymů a stopových prvků které se už v běžných potravinách příliš nevyskytují a přesto jsou nutné pro náš život. Budete překvapeni delikátní chutí bršlice, popence, ptačince, kopřiv, šťovíku, květy šťavele, hluchavek, fialek a dalších…  Obohatíte si jídelníček. Z mé mnohaleté zkušenosti vím, že chutnají mužům i dětem.  Strávíme víc volného času v přírodě, která blahodárně působí na naši fyzickou i duševní pohodu. Přinesete si domu tašku úplně čerstvé zeleniny, nevozenou z dalekého světa. Dokonce ušetříte,  jsou zadarmo. 

Součástí přednášky je  „piknik v trávě “, ochutnávka hotových  jídel z plevelů. 

Cestou si ukážeme nejrůznější rostliny vhodné k jídlu, k pití i k pečení. Ochutnáme je na místě jak čerstvé, tak i z doma připraveného jídla. 

S sebou:  Misku se lžičkou či vidličkou na ochutnávku jídla.  Pokus si něco chcete sebrat, potom je vhodná papírovou taška, nožík či nůšky.

    Cena: 620 Kč  (zahrnuje ochutnávku – piknik)

Věra Vačkářová celý svůj život pracuji s rostlinami v různých formách. Rostliny, byliny, éterické oleje přinášejí do každodeního života radost, zdraví, kreativnost, pohodu, klid mysli. 

Přihláška je platná po zaplacení zálohy 500kč. Pokud se nedostavíte, peníze se převadějí na další akce nebo na masáž. 

Přihláška : veravackarova@centrum.cz

Nebo se můžete přihlásit přes naučmese: http://www.naucmese.cz/kurz/jedle-plevele-a-kvety-na-nasem-taliri-piknik

Kdy:

sobota, 23. dubna 2016, 10 - 13h

Kde:

na zastávce tramvaje č.5 a 26. Divoká Šárka

Cena:

620 Kč
zahrnuje ochutnávku - piknik

Přihláška:

Zážitková vycházka s ochutnávkou