Cit pro sebe

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu do Loutí

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu do Loutí

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu do Loutí, Ekocentra na Rabyni. Výlet pro celou rodinu. Vydáváme se krok za krokem na cestu zdraví a vlastní soběstačnosti. 

Louky plné řebříčku, šalvěje, jahodníku, pelyňku, řepíku, třezalky, jitrocele, kopřiv, mateřídoušky, zvou k výpravě za sběrem bylin. V době kolem letního slunovratu je obsah léčivých látek v bylinách nejvyšší. 

Co vás na kurzu čeká: 

  • seznámíte se s rostlinami v jejich přirozeném prostředí, 
  • povíme si o účincích bylin a jak byliny uchovat, jak je konzervovat,..
  • jak a k čemu vyžít rostliny od květů až po kořeny, jak si připravit tinkturu např. z kopřivových kořenů ( zejména vhodná pro pány) 
  • nabízí se zde možnost si byliny nasbírat v čistém prostředí a doma si je kvalitně zpracovat. 

Zároveň poznáte řadu jedlých rostlin, jedlé zeleniny, označované jako plevele, které mají bohaté využití v naší kuchyni. 

Jak vypadají tyto rostliny v zahradě, která se běžně obsluhuje a jak si je můžete jednoduše pěstovat. Uvidíme jak vypadají ve volné přírodě a poznáte rozdíly. Zázraky, super potraviny, jménem kopřiva a bršlice v naší výživě a co přinášejí našemu zdraví. Není nad vlastní poznání a ochutnávku toho, co každému vyhovuje. Každý potřebujeme trochu něco jiného ke svému životu.

V Ekocentru na Rabyni si můžete dát chutný vege oběd. Objednávku oběda je zapotřebí potvrdit do 13. 6., aby bylo pro vás navařeno. Cena oběda s polévkou a moučníkem je 230 Kč. Ke koupi je káva a místní specialita – konopné pivo.

Program kurzu je do 14h, ale zůstaňte do večera. Udělejte si prohlídku ekocentra, seznamte s místními prasátky, slepicemi, s kohoutem hospodářem a dalšími. Ke krásnému koupání půjdete cestou přes les. Terén vhodný pro kola i kočárek přes louky i lesy.

S sebou: papírové sáčky na byliny, nůžky či nožík – nezbytné!
Pití, svačinu dle potřeby

Kdy:

sobota 17. 6. sraz v 10:30

Kde:

Ekocentrum v Loutí na Rabyni. Doprava autem nebo busem č. 390 v 9.05 ze Smíchovského nádraží

Cena:

850 Kč

Přihláška:

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu do Loutí