Cit pro sebe

Mámy a jejich dospělé dcery

Mámy a jejich dospělé dcery

Mámě s úctou, dceři s láskou, ve vzájemném respektu

Svoláváme mámy a dospělé dcery: pojd’me si vzájemně věnovat jednu z největších vzácností dnešní doby: společný čas a pozornost.Setkáním vás provedou ženy a mámy a babičky Věra Vačkářová a Petra Sovová.

Mámy a jejich dospělé dcery. 
Mámě s úctou, dceři s láskou, a vše ve vzájemném respektu 
Kdy: sobota 21. října 2023, 10 – 19h
Kde: Ateliér, Praha 6, metro Hradčanská 

Jednodenní setkání Mámy a jejich dospělé dcery je určeno pro dvojice máma a dospělá dcera libovolného věku. Sejdeme se v komorním kruhu.

Budeme mít čas a prostor jen pro sebe navzájem. Poznáme další ženy, další příběhy. A budeme si rozumět.

O čem celodenní setkání bude? 

– ženský kruh sdílení: vzájemná úcta, díky za dar života, respekt, sdílení, odpouštění, hýčkání, humor a smích, dojetí, objetí 
– rituál pro laskavé pochopení našich individuálních cest

Naše doba už v mnohém umožňuje, abychom žily po svém. Umožňuje nám se rovněž vysvobodit z toho, co se událo v našich rodech. Abychom citlivě vnímaly sebe jako dárkyně mnoha forem života. Vnímat a žít svou duši už můžeme, není to už vnímáno jako bláznivost. Naopak, jeví se jako nezbytnost. Nebudeme se opravovat, ani si nic vyčítat, budeme se vnímat jako svéprávné laskyplné bytosti, které procházejí životem v různých společenských souvislostech a dobách.

Přihláška je platná po zaplacení nevratné zálohy 1700 Kč. 

Čeká vás oběd ve formě vegetariánského bufetu a celodenní čajový/kávový bar. 

Pište, volejte, ptejte se na cokoliv, co ještě potřebujete k akci vědět.

Přihlášky: veravackarova@centrum.cz, mob: 721 734 816 nebo zde na webu. Foto: Lenka Hatašová

Něco o Petře Sovové:

Jsem žena, partnerka, máma pěti synů a dvou dcer, spoluzakladatelka a ředitelka Hnutí za aktivní mateřství, lektorka sexuální výchovy v projektu Zdravé dospívání. Pořádám setkání pro mámy a dospívající dcery a syny.
„Máma je bezesporu nejdůležitější žena našeho života. V dětství nás ovlivnila velmi silně. Máme-li to štěstí a můžeme se spolu i v dospělosti potkávat, jsme schopny velkých věcí. Dívat se na sebe s pochopením, obdivem, naprosto respektovat své svobody, dokonce hojit rodové těžkosti. Mámy a dcery můžou měnit svět! Minimálně ten svůj.“
Petra 776 465 486

Ze zkušeností žen:

S mámou jsem neměla zrovna veselou pubertu. Vlastně to byla úplná hrůza, trvající několik let. Obdivuju, že z toho máma nezešedivěla, byla jsem asi fakt hrozná, na druhou stranu ona taky nebyla vzor podporující maminky. Pak jsem vyletěla z hnízda a nějak se srovnala. Dostudovala, založila rodinu a teď se pomalu blíží puberta mých dětí. S mámou jsme se zpočátku nějaký čas vůbec nevídaly. Pak jsme se postupně naučily spolu komunikovat, nezraňovat se, umíme si vyznat lásku i otevřeně říct, co se nám nelíbí. Jsme už každá někde jinde, jsme úplně jiný ženy, než to dítě a ta mladá máma, než ta puberťačka a její „nemožná“ matka. A budeme se asi proměňovat i dál – a já jsem moc ráda, že to můžeme prožívat spolu.
Magda

Milá mámo,
už se sice dávno nemůžeme potkávat fyzicky, ale často jsem v duchu s Tebou. Přemýšlím, co bys v mé situaci asi dělala, jak bys řešila některé mé trable, kdybys byla na mém místě. A co bys říkala na to, jak je řeším já. Snažím se, mami. A vím, že ty ses taky vždycky snažila. Mám Tě ráda, mami.
K.

Kdy:

21. říjen 2023

Kde:

Ateliér, Praha 6, metro Hradčanská

Cena:

3900 Kč
Zahrnuje program, občerstvení, nájem prostoru

Přihláška:

Mámy a jejich dospělé dcery