Cit pro sebe

Mámy a jejich dospělé dcery

Mámy a jejich dospělé dcery

Mámě s úctou, dceři s láskou, ve vzájemném respektu

Pořádají Věra Vačkářová a Petra Sovová.

Kdy: 22. – 24. září 2023. Kde: fara ve Skramníkách. Cena pro dvojici máma a dcera: 6900 (cena pro r. 2022) . Zahrnuje: ubytování, program i stravu. Zvýhodněná brzká platba 6 500 Kč platí do 30. 6. 2022.

Ženy odpradávna žily v komunitách, společně pracovaly a povídaly si, sdílely životní zkušenosti. Dnešním ženám takové příležitosti chybí. Ty, které si dovolí ženské sdílení a kruhy zažít, je většinou opakovaně vyhledávají, protože neodmyslitelně patří k naší ženské duši.
Tato doba už v mnohém umožňuje, abychom žily po svém. Umožnuje nám se rovněž vysvobodit z toho, co se událo v našich rodech.


Chceme společně přispět k narovnání skutečného vztahu mezi matkou, dcerou a ženami vůbec. Abychom citlivě vnímaly sebe jako dárkyně mnoha forem života.
Ženy, co dávají život dětem, projektům, svým snům, svému životu a ženy co žijí pro vnitřní mír.
Jak se vztahy v běhu života proměňují, jaké kvality jim můžeme dát?
Proč je dobré mnohé názory či energie ze svých životů propustit?
Víte, že to jde? A dokonce elegantně, nedramaticky, úlevně?

Podíváme se na své vztahy s dcerou či s mámou laskavým přístupem, abychom se vydaly na cestu úcty k mámě a lásky k dceři, na cestu vzájemného respektu a pochopení. Každá děláme to nejlepší, co umíme i v co věříme. Nebudeme vám říkat co je dobré nebo správné.To si rozhodujeme každá sama za sebe. Nebudeme hledat viny. Budeme hledat společné souznění starších a mladších žen. Dcery mnohdy nasbíraly mateřské zkušenosti, samy se ocitly v roli té, se kterou možná v období dospívání bojovaly. Hledají své cesty, zkoumají jistotu svých kroků.
Víkend Mámy a jejich dospělé dcery je určen pro dvojice máma a dospělá dcera libovolného věku. Sejdeme se v komorní skupině 6-8 párů žen.

Program zahrnuje:
Ženské kruhy sdílení – vzájemná úcta, díky za dar života, respekt, sdílení, odpouštění, hýčkání, humor a smích, dojetí, objetí
Společné tvoření
Propojení s přírodou

Přihlášky: veravackarova@centrum.cz, mob: 721 734 816.
foto: Lenka Hatašová

Něco o Petře Sovové:
Jsem žena, partnerka, máma pěti synů a dvou dcer, spoluzakladatelka a ředitelka Hnutí za aktivní mateřství, lektorka sexuální výchovy v projektu Zdravé dospívání. Pořádám setkání pro mámy a dospívající dcery a syny.
„Máma je bezesporu nejdůležitější žena našeho života. V dětství nás ovlivnila velmi silně. Máme-li to štěstí a můžeme se spolu i v dospělosti potkávat, jsme schopny velkých věcí. Dívat se na sebe s pochopením, obdivem, naprosto respektovat své svobody, dokonce hojit rodové těžkosti. Mámy a dcery můžou měnit svět! Minimálně ten svůj.“
Petra 776 465 486

Ze zkušeností žen:
S mámou jsem neměla zrovna veselou pubertu. Vlastně to byla úplná hrůza, trvající několik let. Obdivuju, že z toho máma nezešedivěla, byla jsem asi fakt hrozná, na druhou stranu ona taky nebyla vzor podporující maminky. Pak jsem vyletěla z hnízda a nějak se srovnala. Dostudovala, založila rodinu a teď se pomalu blíží puberta mých dětí. S mámou jsme se zpočátku nějaký čas vůbec nevídaly. Pak jsme se postupně naučily spolu komunikovat, nezraňovat se, umíme si vyznat lásku i otevřeně říct, co se nám nelíbí. Jsme už každá někde jinde, jsme úplně jiný ženy, než to dítě a ta mladá máma, než ta puberťačka a její „nemožná“ matka. A budeme se asi proměňovat i dál – a já jsem moc ráda, že to můžeme prožívat spolu.
Magda

Milá mámo,
už se sice dávno nemůžeme potkávat fyzicky, ale často jsem v duchu s Tebou. Přemýšlím, co bys v mé situaci asi dělala, jak bys řešila některé mé trable, kdybys byla na mém místě. A co bys říkala na to, jak je řeším já. Snažím se, mami. A vím, že ty ses taky vždycky snažila. Mám Tě ráda, mami.
K.

Kdy:

22. - 24. září 2023

Kde:

fara ve Skramníkách

Cena:

6900 Kč
Zahrnuje: ubytování, program i stravu. Zvýhodněná brzká platba 6 500 Kč platí do 30. 6. 2022.

Přihláška:

Mámy a jejich dospělé dcery