Cit pro sebe

První část cyklu Cesta královny k vědmě – Archetyp Panny

První část cyklu Cesta královny k vědmě – Archetyp Panny

Pannou, v našem obvyklém slova smyslu, nejsem už hodně dlouho. A přesto teď, když píši tento blog, jsem v archetypu Panny. Protože jsem momentálně někde na začátku procesu, protože se něco nového učím, něco nového vytvářím. Momentálně spoluvytvářím nový koncept cyklu „Cesta moudré královny ke kráse vědmy“.  

Archetyp Panny je první v rámci zmíněného cyklu a znamená nové začátky, nová vykročení. Venku začalo krásné jaro, začíná nový přírodní cyklus, který nás svou silnou energií vzniku, růstu, pokračování silně nabíjí. I to patří k archetypu Panny.

Všechny jsme ženy, máme tolik společného a zároveň tolik rozdílného.

Mám potřebu sdělit svou zkušenost s rituály na archetypy. Jak a v čem mi pomohly a pomáhají, a v čem mohou pomoci i vám. 

Před 3 roky jsem navštěvovala Školu rituálů Báry Zemanové, v druhém cyklu jsem byla v roli asistentky. Velký zlom mi přinesl zasvěcovací rituál Panny. Uvnitř mne samé mi přinesl hluboké zklidnění a naplnění. 

Rituál byl věnován první menstruaci, tzv. rituál menarche. Musím upozornit, že jsem v té době již nějaký rok nemenstruovala. 

Během rituálu se ve mně dostavil pocit završení, zhojení toho, co mě kdysi zraňovalo. Dostalo se mi to, co jsem kdysi jako mladička dívka potřebovala slyšet. Celý rituál byl velmi jemný, dojemný, silný pro všechny ženy. S úsměvem, někdy i se slzami dojetí, odešla dávná nespokojenost s nepochopenou úlohou ženy. Odešla zranění, která setrvávala v každé dívence někde hluboko uvnitř každé ženy.  

Zapomenuté, přesto živé zranění odešlo. Bylo ošetřeno společně kruhem chápajících a podporujích žen. Přijetí ženství a cykličnosti přineslo hluboké uvolnění a naplnění. 

Opět jsem si uvědomila, že nikdy není pozdě. 

Později jsem se dozvěděla od ostatních účastnic, které dosud menstruovaly, že se jim uklidnila jejich menstruace. Začala být pravidelná, někde je opustily bolesti, premenstruační stavy se uklidnily. 

Mne se sice už menstruace nevrátila, ale zato se mi vrátil klid a vědomí, že je všechno v pořádku, že mohu zůstat taková jaká jsem. 

V hloubi duše jsem cítila spokojenost a hrdost na to, že jsem ŽENA. 

A jaká byla vaše první menstruace? Jak jste ji prožívaly? 

Přijďte si vyzdravět vaše zážitky s první menstruací. 

Kdy:

pátek 21.4.2017 od 16.00 hod.

Kde:

Poradna Nadja, Žateckých 842/3, Praha 4 - Vyšehrad

Cena:

800 Kč
do 16.4.2017 700,- Kč, od 17.4. 2017 800,- Kč. Velikost skupiny je omezená.

Přihláška:

První část cyklu Cesta královny k vědmě – Archetyp Panny