Cit pro sebe

Jedlé plevele na našem talíři

Jedlé plevele na našem talíři

Zážitková přednáška plná chutí. Večerem provází: Věra Vačkárová

Jsou to ty nejobyčejnější rostliny, které najdete prakticky všude. Rostou na venkově i ve městech. Derou se na svět ze škvír chodníků, popraskaných zdí domů. Rostou podél cest, v parcích, na loukách, v lesích, podél polí…  Mají v sobě obrovskou sílu života a tu nám ochotně předávají, zejména teď zjara, kdy je naše tělo unavené a mnohdy vyšťavené z dlouhého chladu a tmy. 

Jsou plné vitamínů, minerálů, enzymů a právě z jara jsou křehké a plné jemných chutí. Jsou plné síly, energie, života. Můžeme za nimi vyrazit například na Babu, do Hvězdy, na Petřín, na Džán, do Hostivaře. Budete překvapeni delikátní chutí bršlice, popence, ptačince, kopřiv, šťovíku, květy šťavele, hluchavek, fialek a dalších..  Z mé mnohaleté zkušenosti vím, že chutnají mužům i dětem.

Součástí přednášky je i ochutnávka  hotových jídel z plevelů. Ochutnáme například několik druhů salátů, pomazánku i slaný koláč – quiche. Pokuď některé jmenované rostliny neznáte, můžete je živé uvidět, abyste si je mohli při procházce nebo na své zahradě najít.

Registrace: Zašlete email se svým jménem a telefonním číslem na email: p.barny@post.cz

Kontaktní osoba: Petr Bartal 604 539 415

Více zde: http://www.peterbartal.cz/products/jedle-plevele-22duben/

Kdy:

středa, 22. dubna 2015, 18.00 - 20.30

Kde:

Dům u Bílého Pelikána Maltézské náměstí 9, Praha 1 - Malá Strana, Ve dvoře za restaurací ElCentro

Cena:

350 Kč
Cena zahrnuje bohatou ochutnávku

Přihláška:

Jedlé plevele na našem talíři